سخنگوی علوم پزشکی گیلان خبر داد

بازگشت رنگ قرمز به ماسال و رودسر/ بستری ۱۷۱ بیمار کرونایی

۲۷فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۳ PM 7074

بازگشت رنگ قرمز به ماسال و رودسر/ بستری ۱۷۱ بیمار کرونایی

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، از قرمز شدن شهرستان های ماسال و رودسر خبر داد و گفت: شش شهرستان نارنجی و ۹ شهرستان زرد است.

دکتر فردین مهرابیان از بازگشت رنگ قرمز و نارنجی کرونایی به استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: براساس آخرین رنگبندی‌ها شهرستان‌های ماسال و رودسر در ردیف شهرستان های قرمز کرونایی قرار گرفته اند.

وی شهرستان‌های بندرانزلی، رشت، رودبار، سیاهکل، لاهیجان و خمام را در وضعیت نارنجی دانست و افزود: شهرستان‌های آستارا، تالش، رضوانشهر، آستانه اشرفیه، صومعه سرا، فومن، شفت، لنگرود و املش هم زرد هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بستری شدن ۵۳ بیمار جدید کرونایی در گیلان طی روز گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۷۱ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های گیلان بستری هستند.

مهرابیان، با بیان اینکه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و پرهیز از دورهمی‌ها تنها راه مقابله با کرونا است، یادآور شد: دریافت به موقع دزهای واکسن کرونا نقش موثری در کاهش شدت بیماری و احتمال بستری شدن دارد.

وی از پوشش ۹۶ درصدی دز اول و ۹۱ درصدی دز دوم در جمعیت ۱۲ سال به بالای استان خبر داد و گفت: دو میلیون و ۱۴۵ هزار و ۸۱۷ نفر دز اول و دو میلیون و ۴۰ هزار و ۸۶۲ نفر دز دوم را تزریق کردند.

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، با اشاره به تزریق دز سوم ۴۶ درصد جمعیت واجد شرایط استان، بیان کرد: تاکنون یک میلیون و ۳۷ هزار و ۷۷۹ نفر دز سوم را تزریق کردند و یک میلیون و ۱۹۷ هزار و ۸۲۱ نفر در انتظار هستند.

وی همچنین از واکسیناسیون ۹۷ درصدی جمعیت ۹ تا ۱۸ سال استان در نوبت دوم خبر داد و عنوان کرد: همچنین ۵۱ درصد جمعیت پنج تا ۱۸ سال دز اول و ۴۳ درصد دز دوم را تزریق کردند.

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
جست و جو
روزنامه نسیم
گزارش تصویری
پیوندهای مرتبط